Klasszikus házibuli-receptet hoztam ma. Gyors, sós, pici csavarral. Utóbbit szó szerint kell érteni. Nem ez nyeri el majd a buli szépségdíját, de én most nem is erre játszottam. A sörnek vagy bornak viszont jó kísérője lesz.
A meghittség mellett egyébként az ételek és italok változatossága miatt is szeretem a házibulikat. Azt nem tudom, hogy a mai utó-Halloween parti mennyire lesz meghitt a rémségesebbnél rémségesebb jelmezesek között, de a jó társaság és a jó kaja biztosított. Csak konyhatündérek kapnak meghívást:) Már 5 éve tart a hagyomány, és bár a jelmezem még mindig nem teljes, és ma is rohangálnom kell a városban, hogy véglegesítsem, minden évben várom, hogy kinyíljon a "mauzóleum ajtaja", és beléphessek rajta.
Ha nem szeretnél lemaradni a receptjeimről és egyéb gasztrotémákról, kövesd a Citrom, hab, csók Facebook-oldalát is!
Hozzávalók:
50 dkg liszt
1 csomag sütőpor
csipet só
1 dl olívaolaj
3 dl tej
15 dkg olajban eltett szárított paradicsom
11 dkg puha vaj
1,5 dl tejszín
A sütőt előmelegítem 220 fokra.
A lisztet egy nagy tálba szitálom, majd elkeverem benne a sütőport és a sót. Az olajat hozzáöntöm a tejhez, majd az egészet a lisztes keverékhez adom, és gyors mozdulatokkal tésztává gyúrom. Két részre osztom, majd először az egyik, majd a másik tésztagombócot egy kb. 50x20 cm-es téglalappá nyújtom.
Közben gyorsan összeállítom a tölteléket is. Ehhez a szárított paradicsomot apróra vágom (én aprítót használtam ehhez a folyamathoz) és elkeverem a puha vajjal és a tejszínnel. Mivel az olajban eltett szárított paradicsom általában többféle fűszernövénnyel ízesített, ezért én nem szoktam mást hozzátenni. Ha viszont natúr paradicsommal van dolgunk, mehet hozzá a só, bors, valamint bazsalikom, oregánó, esetleg kakukkfű, minden, ami alapesetben is illik a paradicsomhoz.
A kinyújtott tésztalapokat megkenem a masszával, majd 5x10 cm-es csíkokra vágom, a csíkokat hosszában félbehajtom és a két végét fogva megcsavarom. Sütőpapírral bélelt tepsire teszem őket, majd tojássárgájával megkenem a tetejüket. A forró sütőbe tolom, majd kb. 12 perc múlva, amikor már aranybarnára pirultak, kiveszem őket.
Sütirácsra téve hagyom kihűlni.
A recept innen származik, az arányokon azonban változtattam kicsit, mert az eredeti tésztát nehezen lehetett kezelni.